Lody o smaku Kinder Czekolady

Nie wiem jak Wy, ale ja w dzieciństwie uwielbiałam Kinder Czekoladę, zresztą zostało mi to do dzisiaj XD Postanowiłam więc przerobić ją na lody o smaku Kinder Czekolady. Wyszły fenomenalne! Znikły z pudełka dosłownie w kilka chwil. Polecam je wszystkim łasuchom dużym i małym 🙂 Nie ma z nimi dużo pracy, a efekt jest fenomenalny 😉

Lody o smaku Kinder czekolady

Lody o smaku Kinder Czekolady

Składniki:

  • 125 ml mleka 3,2% (pół szklanki)
  • 300 ml śmietany kremówki 30%
  • 16 szt czekoladek Kinder Czekolada

Dodatkowo:

  • 4-5 szt czekoladek Kinder Czekolada drobno pokrojone (można pominąć)

Do rondelka wlewamy mleko i dodajemy połamane na mniejsze kawałki Kinder Czekolady (16 szt). Podgrzewamy i mieszamy do rozpuszczenia czekoladek. Czekoladowe mleko wkładamy do lodówki i pozostawiamy do całkowitego wystudzenia.

Śmietankę ubijamy prawie na sztywno, dodajemy wystudzone mleko czekoladowe i pokrojone drobno czekoladki, dokładnie mieszamy.

Tak przygotowaną masę, przelewamy do maszynki do lodów i postępujemy zgodnie z jej instrukcją. Zamrożoną masę przekładamy do pojemnika i wkładamy do zamrażarki.

Jeśli nie mamy maszynki to masę przekładamy do pojemnika, który następnie wkładamy do zamrażarki, najlepiej na całą noc. Co jakiś czas, zwłaszcza na początku dobrze jest je przemieszać.

Smacznego 😉

Lody o smaku Kinder Czekolady

Lody o smaku Kinder czekolady

2 komentarzy

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.