Klasyczna woda z cytryną i miętą

Uff jak gorąco! W tym roku słońce naprawdę ostro grzeje! Mam nadzieję, że pamiętacie o piciu dużej ilości wody. A zatem, żeby Wasza woda nie była nudna i bezbarwna, mam dla Was kilka pomysłów i inspiracji na to, jak ją urozmaicić. Potrzeba naprawdę niewiele, a Wasza woda nabierze nowego życia i zachęci Was do sięgania po nią jeszcze częściej 😉

Najfajniejsze w tym jest to, że smakiem możecie się bawić i dodawać do niej to co tylko chcecie. Zachęcam Was do tego! Przez kilka następnych dni na blogu pojawią się inspiracje na wody smakowe.

Pierwsza z nich to klasyka, czyli woda z cytryną i miętą. Oprócz wody idealnym orzeźwieniem na letnie upały jest także lemoniada cytrynowa.

Klasyczna woda z cytryną i miętą

Składniki:

  • woda
  • 2 cytryny
  • garść świeżej mięty (najlepiej kilka rodzajów)

Cytryny dokładnie myjemy lub obieramy (jeśli mają bardzo brzydką lub grubą skórkę). Ja najczęściej zalewam je wrzątkiem, a później jeszcze myję pod bieżącą wodą. Odcinamy końcówki tak aby na każdej z nich było trochę miąższu, wyciskamy go bezpośrednio do dzbanka na wodę. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, a nasza woda od razu nabierze cytrynowego smaku. Pozostałą część cytryn kroimy w plasterki i wrzucamy do dzbanka. Umyte listki mięty ściskamy kilka razy w rękach (aby uwolniły więcej aromatu), dodajemy do owoców i zalewamy wodą. Odstawiamy do lodówki.

Przed podaniem możemy dorzucić kilka kostek lodu.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.