Klasyczna woda z cytryną i miętą

Uff jak gorąco! W tym roku słońce naprawdę ostro grzeje! Mam nadzieję, że pamiętacie o piciu dużej ilości wody. A zatem, żeby Wasza woda nie była nudna i bezbarwna, mam dla Was kilka pomysłów i inspiracji na to, jak ją urozmaicić. Potrzeba naprawdę niewiele, a Wasza woda nabierze nowego życia i zachęci Was do sięgania po nią jeszcze częściej 😉

Najfajniejsze w tym jest to, że smakiem możecie się bawić i dodawać do niej to co tylko chcecie. Zachęcam Was do tego! Przez kilka następnych dni na blogu pojawią się inspiracje na wody smakowe.

Pierwsza z nich to klasyka, czyli woda z cytryną i miętą. Oprócz wody idealnym orzeźwieniem na letnie upały jest także lemoniada cytrynowa.

Klasyczna woda z cytryną i miętą

Składniki:

  • woda
  • 2 cytryny
  • garść świeżej mięty (najlepiej kilka rodzajów)

Cytryny dokładnie myjemy lub obieramy (jeśli mają bardzo brzydką lub grubą skórkę). Ja najczęściej zalewam je wrzątkiem, a później jeszcze myję pod bieżącą wodą. Odcinamy końcówki tak aby na każdej z nich było trochę miąższu, wyciskamy go bezpośrednio do dzbanka na wodę. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, a nasza woda od razu nabierze cytrynowego smaku. Pozostałą część cytryn kroimy w plasterki i wrzucamy do dzbanka. Umyte listki mięty ściskamy kilka razy w rękach (aby uwolniły więcej aromatu), dodajemy do owoców i zalewamy wodą. Odstawiamy do lodówki.

Przed podaniem możemy dorzucić kilka kostek lodu.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.