Wieczór panieński w La Zagara Specialita Italiane

Cześć Kochani! 😀

Dzisiejszy wpis będzie inny niż wszystkie do tej pory. 😉 Ale oczywiście będzie kręcił się wokół gotowania.

Coraz większymi krokami zbliża się jeden z moich najpiękniejszych dni w życiu. Już za trochę ponad dwa tygodnie biorę ślub ;D Organizacja ślubu i wesela zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych, ale okazało się, że zdecydowanie trudniej miała moja siostra (a zarazem świadkowa) 😀 Pomimo moich próśb i narzekań postanowiła postawić na swoim i zorganizować mi wieczór panieński. Nie było by w tym może i nic trudnego gdyby nie fakt, że bardzo nie lubię oklepanych wieczorów panieńskich, rajdu po klubach (tu na szczęście pomógł koronawirus i były pozamykane XD ) i innych typowych dla wieczorów panieńskich zabaw.

Na szczęście moja siostra i przyjaciółki wpadły na genialny pomysł. No bo co może najbardziej ucieszyć osobę wkręconą w gotowanie? Oczywiście atrakcja w postaci gotowania. I tak oto przyszedł im do głowy pomysł na warsztaty kulinarne, które już od jakiegoś czasu mi się marzyły.

Ba, i to nie byle jakie warsztaty kulinarne, a prawdziwe szkolenie z włoskiej pizzy neapolitańskiej. 

Sobotnim popołudniem udałyśmy się do podkrakowskich Węgrzc, gdzie mieści się La Zagara Specialita Italiane. Jest to genialny włoski sklep oferujący najwyższej jakości włoskie produkty. Mają również pyszny i chrupiący chleb, który jest tak dobry, że naprawdę uzależnia i później inne chleby już nie są takie dobre ;D . Dodatkowo w swojej ofercie proponują kilka włoskich dań z wykorzystaniem swoich produktów, m.in. panino, focaccia, makarony. Każda potrawa, którą tam jadłam była pyszna i przygotowana wprost idealnie. Natomiast niewątpliwie najpyszniejszym daniem jest pizza neapolitańska przygotowana przez Maestro Łukasza Harbię, która gości w menu tylko od czasu do czasu i trzeba się spieszyć, żeby jej spróbować. Kochani, nie okłamię Was mówiąc, że NIGDY nie jadłam czegoś równie pysznego!

Oprócz pysznego jedzenia na słowa uznania zasługuje również obsługa. Naprawdę rzadko spotyka się tak sympatycznych, pozytywnych i zakochanych w swojej pracy ludzi! Aż żal wychodzić 😀

Jeśli macie tylko okazję, koniecznie zaglądnijcie do La Zagara Specialita Italiane – gwarantuję Wam, że nie pożałujecie. 

Wracając do wieczoru panieńskiego, jak wspominałam warsztaty odbyły się właśnie w La Zagara Specialita Italiane pod okiem fenomenalnego Maestro Łukasza Hrabi.

Po zapoznaniu się z teorią, która uzmysłowiła mi, że nie wiem nic o pizzy, a to co wiem to tak naprawdę nic nie wiem XD mogłyśmy spróbować swoich sił w kuchni. Każda z nas przygotowała swoje ciasto, które później odstawiłyśmy do wyrośnięcia.

Czekałyśmy…

czekałyśmy… 

I czekałyśmy 2 godziny, aż urośnie żeby zrobić z niego mniejsze kuleczki, które następnie znowu musiały rosnąć od 8 do 12h!

Na szczęście! Łukasz przygotował kilka kulek ciast już wcześniej więc mogłyśmy dać upust naszym kulinarnym talentom.

Pod czujnym okiem Łukasza uczyłyśmy się formować pizzę – to tylko tak łatwo wygląda 😉 Na początku kształty wychodziły różne począwszy od kwadratu, przez elipsę, czy jajo, jednak koniec końców udało nam się stworzyć idealnie okrągłą pizzę. Coż to była za radość! 

Po nauce formowania pizzy przyszedł czas na jej spróbowanie! Łukasz przygotował kilka smakowitych pizz, które zniknęły w kilka sekund. Pizze były PRZEPYSZNE! Najlepszym tego dowodem był fakt, że przez cały kurs buzie się nam nie zamykały, a jak tylko spróbowałyśmy pizzy wszystkie zamilkłyśmy 😀

Na koniec dowiedziałyśmy się jakie dodatki powinny się znaleźć na pizzy. Przygotowałam od początku do końca dwie smakowite pizze, które później upiekliśmy. Gotowe zapakowałam do domu, żeby pochwalić się narzeczonemu XD

Na zakończenie chciałam jeszcze raz podziękować mojej siostrze Wiktorii i dziewczynom: Kamili, Adze, Karinie i Magdzie za wspólnie spędzony czas i pomysł na świetny panieński, który zapamiętam do końca życia.

Łukaszowi za spełnienie jednego z marzeń i dużą cierpliwość do sześciu kobiet 😀
Oliwii za uśmiech i miłe słowa.

 

Wszystkim Wam bardzo dziękuję! Lepszego wieczoru panieńskiego nie mogłam sobie nawet wymarzyć :*:*:*:*

 

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.